شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

image description

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

آخرین مطالب سایت

article thumbnail

امام صادق «ع»:"اهل اسلام فرزندان اسلامند، و من در بخشش آنان را برابر با یک دیگر در نظر میگیرم؛ و فضایل ایشان امر [ ... ]

article thumbnail

امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: من لم تکن فیه ثلاث خصال لم ینفعه الایمان: حلم یَرُدُّ به جَهلَ الجاهل و وَرعُ یَح [ ... ]

article thumbnail

*تأثیر امام  صادق (ع) بر زندگی شیعیان در زمان خود حضرت* امام علیه‌السلام برای حفظ ماهیت اجتماعی شیعه و هضم نشد [ ... ]

article thumbnail

چرا به امام صادق (ع) لقب موسس مذهب جعفری را داده اند؟واقعیت این است که ما از فضای اجتماعی سیاسی که امام صادق (ع)  [ ... ]

خانه

مبلغان برای آشکار ساختن حقایق اسلام مبانی دین را دقیق بیان کنند + فیلم

 


مبلغان برای آشکار ساختن حقایق اسلام مبانی دین را دقیق بیان کنند + فیلم
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه مبلغان و مبلغات مبانی دین را دقیق بیان کنند تا نقاط قوت اسلام آشکار شود، گفت: تبلیغ باید با جدال احسن انجام شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در اولین نشست تخصصی فرهنگی و بصیرتی دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران استان تهران که درحسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار شده بود ، گفت: اگر کسی از ولایت امیرمومنان(ع) فاصله بگیرد از شیعه بودن خارج می شود.
وی افزود: در تبلیغ توهین به مذاهب دیگر ممنوع است و روش تبلیغ درست بیان معارف و محسنات اهل بیت(ع) است.
وی با بیان اینکه سرزنش، تحقیر و تهمت دشمنی را افزایش و موجب نفاق می شود، ادامه داد: یکی از امور اشتباه در دروس آموزشی حوزوی این است که ما نمی دانیم جایگاه استفاده دروس فرا گرفته کجا است.
رحیم پورازغدی بیان داشت: در عصر کنونی بزرگترین تکنیک در عرصه رسانه ها خطابه است، و در انتخابات خطابه و شعر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، در خطابه برهان وجود ندارد عمده آن شعر یا مغالطه است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه در امر تبلیغ جدال احسن را باید آموزش دید، گفت: گاهی مبلغ در میان ده کلمه بهترین را انتخاب می کند و به خوبی می تواند مبلغ دین باشد و این امر نیازمند مطالعه فراوان است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه انسان باید حق را با سخن منطقی بیان کند، ابراز کرد: در جدال احسن مبلغ با منطق، ادب و اخلاق اسلامی از عقیده حق دفاع می کند در این هنگام است که جبهه باطل به سکوت محکوم می‌شود.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه در تبلیغ هدف و‌ روش باید از هم تفکیک شود، گفت: پیامبراکرم(ص) برای گسترش اسلام با مسیحیان و یهودیان جنگ نکردند بلکه همه جنگهایی که در اسلام انجام شده همه در راستای استکبارستیزی بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هجمه گسترده دشمنان به جنس زن، ابراز کرد: آنان با تحقیر جایگاه زن و ترویج بی بندوباری می خواهند نظام خانواده را دچار فروپاشی کنند و به دین اسلام ضربه بزنند؛ ترویج سبک زندگی غربی از هجمه های مهم دشمن برای نابودی اسلام است.
وی ادامه داد: اگر مبانی دین دقیق بیان نشود تمام نقاط قوت اسلام به نقاط ضعف تبدیل می شود، تمام افتخارات فقه، قرآن، اخلاق و سنت به مایه ننگ تبدیل می شود و دشمن پیوسته به این کار اهتمام دارد و متاسفانه برخی نادانان نیز در داخل به این امر دامن می زنند./813/پ202/ب

 

جهت دانلود فیلم برروی لینک زیر کلیک کنید:    

http://rasanews.ir/files/fa/news/1398/4/2/94017_596.mp4

 

منبع : yon.ir/5csCI